Vánoční výzdoba domu či bytu

Tak jako každý rok, i tento rok bude většina z nás zdobit interiér/exteriér domu a tvořit tím tu pravou vánoční atmosféru. Někteří volí výrobu a následné aranžování vlastních ozdob, no v drtivé převaze si lidé kupují již hotové výrobky, jako jsou nazdobené umělé stromky, hotové adventní věnce z květinářství nebo třeba trendové jednobarevné sady baněk a řetězů na stromeček.
Vánoční dekorace
Exteriér
Velmi důležitým prvkem pro nadšence do vánoční výzdoby domu, je zdobení exteriéru. Na prvním místě by měla být vkusnost, na druhém originalita a v neposlední řadě i pestrost. Nikdo se přece nechce dívat na přeplácaně zdobený dům se stejnými prvky jako dalších několik v ulici.
Už při prvním pohledu by mělo být jasné, že obyvatelé tohoto domu chtějí zaujmout pozornost a dávají o sobě vědět, že mají rádi Vánoce. Nejčastěji se můžeme setkat se světelnými řetězy pověšenými různě po střechách, oknech a zábradlích, například ve tvarech jako jsou rampouchy se světelným efektem stékající kapky vody. Dále návštěvy a kolemjdoucí uvítá věnec na dveřích v barvách Vánoc, což jsou sušené červené a oranžové plody, zelené větvičky a lístky, hnědé kousky skořice a šišky, zakončené obvykle nějakou zajímavou třpytivou mašlí.
Interiér
Jako první při pomyšlení na Vánoce si představím vánoční strom. To je totiž ta nejdůležitější a nejvyšperkovanější věc každých vánočních svátků. Zdobí si ho lidé po celém světě, v každém kraji jinými ozdobami, v rozdílných stylech a barvách. U nás v česku jsou oblíbené skleněné, slaměné či ručně háčkované ozdoby, zavěšené pomocí háčku na stromeček.
Ukázka vánoční atmosféry
Další oblíbenou tradicí je tvoření adventních věnců a zapalování svíček na něm každou adventní neděli. Vyrábí se nejčastěji z živých větviček jehličnatých stromů a různých vánočních ozdob.
Vnitřek domu si můžeme také dozdobit například vánočním cukrovím vyskládaném na podnosech. Nejlepší pro tuto výzdobu jsou perníčky. Nespornou výhodou je, že to nejen na pohled dotvoří výzdobu a provoní domov, ale také se na něm dá pochutnat a pohostit tím pocestné.