Handmade výrobky aneb zboží s přidanou hodnotou

Už nastal nejvyšší čas na shánění dárků k Vánocům a Vás stále nenapadá, co byste mohli svým blízkým tento rok pořídit? Chcete být originální a neobdarovávat své milé zase nějakými ponožkami a sprchovým gelem? Máme pro Vás tip – zkuste se pooohlédnout po nějakých handmade výrobcích.

zdobení výšivkou

Různé ruční výrobky seženete jak ve všelijakých kamenných obchůdcích u Vás ve městě, tak také na internetu. Internet má oproti kamenným obchodům tu výhodu, že si můžete efektivněji a pohodlněji vyhledat, co Vaše srdce ráčí, avšak tu je i nevýhoda, a to sice taková, že si výrobek nemůžete osahat, vyzkoušet a prohlédnout na vlastní oči. Mezi nejpopulárnější české stránky s věcmi patří zejména fler a pak také vinted.cz /kde kromě secondhandových záležitostí seženete právě i různé výrobky, kde si můžete zakoupit zboží přímo od různých výrobců/umělců/kutilů/kreativců. Dobré na těchto stránkách je také to, že si můžete objednat i výrobek sobě přesně na míru, jak co se rozměrů týče, tak i motivů a obecně vzhledu. Můžete si tak svůj výrobek do velké míry personalizovat, což při sériové výrobě není možné.

ruční výroba šperků

Jednou z mnoha výhod různých handmade výrobků je zejména to, že jsou většinou kvalitní a dělané s láskou a péčí. Umělcům/kreativcům/výrobcům/šperkařům atd. většinou totiž záleží na tom, aby výrobky byly co nejhezčí, aby byly kvalitně vyhotovené a také aby v nich byla část z jejich tvůrce. Tvůrci totiž tyto výrobky často nedělají z povinnosti, ale prostě proto, že je to baví, což je vlastnost, kterou u sériově vyráběných výrobků prostě nenajdete. A dle toho také handmade věci i vypadají – většinou mají vypiplanou každičkou součást, každičký detail, nestává se téměř nikdy, že by výrobky byly odfláknuté, nedodělané či dokonce rozbité nebo nefunkční – tvůrci totiž často své výrobky zkouší a podrobují je různým zatěžkávacím testům, aby mohli dosáhnout dokonalého spojení mezi estetičností a praktičností.

 

Nejvýraznější nevýhodou těchto výrobků je však jejich cena. Často se totiž stává, že výroba handmade věcí je záležitost, kterou se tvůrci převážně živí a do které investují spoustu peněz a času, a tak si dle toho také svou práci účtují.