Ubytování Lednice na Moravě nabízí mnoho rekreačních aktivit

Zámek Lednice patří k nejvíce vyhledávaným památkám v České republice, každý rok jej navštíví přibližně půl milionu návštěvníků. Pochopitelně v současné době do hry promlouvá koronavirus, to však nic nemění na situaci, že můžete do těchto končin vycestovat vlastním vozem a zajistit si ubytování Lednice na Moravě s tím, že využijete příhodné geografické polohy Lednicko-valtického areálu.

zámek Lednice

Teplé podnebí, dlouhý sluneční svit, minimum srážek – s tím můžete na Břeclavsku počítat a podle toho si naplánovat své aktivity. Můžeme vám vřele doporučit cyklistiku, terén je nenáročný, převážně rovinatý, je zde k dispozici síť cyklistických tras, které jsou vhodné i pro seniory.

interiér lednického zámku

Výletní plavba – po Zámecké Dyji, původním říčním korytu, které zůstalo zachováno po výstavbě novomlýnské přehrady, se plaví v letní sezóně plavidla, která turisty seznamují s historií a tamními pamětihodnostmi, které úzce souvisí se šlechtickým rodem Lichtenštejnů. Jedno z přístavišť se nachází v blízkosti romantické stavby – Minaretu, sloužícího do dnešních jako rozhledna, odkud máte lednicko-valtický areál jako na dlani.

Historické vlaky – z Břeclavi jsou směrem k zámku Lednice každoročně vypravovány nostalgické železniční jízdy a vy se díky nim můžete seznámit i se zachovalými nádražními objekty z 19. století. Uvnitř vlakové soupravy vám bude připadat, že se tu snad zastavil čas.

Lednické rybníky – tamní krajina není jen nudná travnatá rovina, je zde uměle vysázený les (Boří les), který navazuje na vinice u obce Hlohovec, a na přírodní rezervaci Lednické rybníky. Napájí je potok Včelínek, jde o soustavu navzájem propojených vodních ploch s názvy Nesyt, Hlohovecký rybník, Prostřední a Mlýnský rybník. Možná vás tu překvapí ornitologická pozorovatelna, romantická stavba (saleta) Rybniční zámeček a informační tabule naučné stezky.