Detoxikace jater i celého organismu – proč byste měli znát ostropestřec?

Detoxikaci organismu by potřeboval občas každý z nás, zejména naše játra velmi trpí nezdravým životním stylem. Jak je pročistit přírodním a zaručeným způsobem?

Detoxikace jater i celého organismu – proč byste měli znát ostropestřec?

Ostropestřec mariánský se využívá jako přírodní lék již dlouhou dobu, u nás jej ale využíváme sotva pár let. Naštěstí jde dnes o jeden z nejdoporučovanějších a nejúčinnějších léků na onemocnění jater nebo detoxikaci organismu. Žádné onemocnění se nemá podceňovat, pokud jde ale o onemocnění jater, je potřeba mít se zvláště na pozoru. Játra v našem těle plní velmi důležitou funkci, proto bychom o ně měli dbát.

pexels-photo-2377166

Tohle není bodlák

Ostropestřec mariánský si lze velmi snadno na první pohled splést s obyčejným bodlákem. Zatímco bodlák ale najdeme růst na každém rohu, u nás se ostropestřec ve volné přírodě vůbec nevyskytuje. Roste především ve Středomoří, v Asii a na Kanárských ostrovech. Z těchto míst se pak ostropestřec rozváží do celého světa. Dnes je po něm poptávka velmi velká, kromě léčitelů už i lékaři přišli na to, jak moc velký význam má tato rostlina v boji s onemocněním jater. Pokud bychom ale trošku zapátrali a dostali se do daleké minulosti, zjistili bychom, že už ve starověku lidé na ostropestřec nedali dopustit. Jde tedy o velmi starou léčivou rostlinu.

Vyčistěte si tělo a uzdravte svá játra

Drcený ostropestřec dnes naštěstí není takový problém sehnat, konzumovat se pak musí pravidelně alespoň několik týdnů, aby léčebná kúra měla smysl. Co se týče drceného ostropestřce konzumuje se jen tak, přidávat se ale může i do jídel, obvykle do jogurtů nebo různých kaší. Pokud holdujete ovocným smoothie nápojům, přidat jej můžete i tam. Velmi účinný je pak i panenský ostropestřecový olej, který se užívá po lžičkách v několika týdenních kúrách, vždy s pravidelnými přestávkami. Drcený ostropestřec je ale o něco účinnější, protože jde přímo o plod, který není nijak zpracováván a také se lépe konzumuje.

pexels-photo-48604

Díky této léčivé bylině si můžete rychle ulevit od akutních potíží s játry, vhodný je ale i na léčbu dlouhodobějších obtíží a dokonce se využívá i jako podpůrná léčba při cirhóze jater. Užívat jej ale může kdokoliv, kdo si chce udržet svá játra v perfektní kondici, tedy i jako prevenci. Kromě toho si můžete pročistit celý organismus, vyplavíte ze sebe všechny nahromaděné toxiny a další nečistoty a nemusíte se obávat dalších obtíží, které zaneřáděný organismus po letech může způsobovat.

Játra navíc tvoří v našem těle velmi důležitou roli, poškozují se ale nejen alkoholem nebo léky, i nezdravé a tučné jídlo, které nám tolik chutná, jim dává zabrat. Takovou detoxikační kúry by si tak měl dopřát čas od času každý z nás.