Rustikální ložnice

Ložnice by měla být soukromé místo, kde si můžeme odpočinout a pořádně relaxovat. V takovéto místnosti byste se měli cítit co nejvíce příjemně. Tradiční ložnice ve venkovském stylu mají vytvářet harmonii a působit pohodlně.
Rustikální ložnice neboli ložnice ve venkovském stylu je inspirována především přírodou. Nejvíce se používá materiál dřevo a kámen, ale také i barvy, tvary či povrch nábytku by měly připomínat přírodu. Venkovské barvy jsou barvy přírodní, neutrální či pastelové barvy. Vzory květin, stromů nebo ovoce se objevují ve vzorech na stěnách, nábytku či také na nádobí. Venkovský styl by nejvíce měl připomínat ruční práci.moderní ložnice
Jestliže jste se rozhodli mít ložnici v rustikálním stylu, nebudete mít s tím velký problém. Mnoho obchodů ví, že tento styl je oblíbený a proto se snaží požadavky zákazníků splnit. Nejlépe v rustikální ložnici vypadá nábytek vyrobený z masivu, který může být ručně vyřezávaný či malovaný. Tak proč nevyzkoušet třebas vyšší postel, vyrobenou ideálně na míru, z masivního dřeva. Masivní dřevo krásně voní, má dlouhou životnost, dá se obnovit a je zdravé.  Dále je také oblíbený starý oprýskaný nábytek nebo patina.ložnice s nádechem historie
Co se týče dekorací, ty by měli podtrhávat rustikální ložnici. Na podlaze by se měl nacházet menší koberec s delším chlupem a na posteli zas pletený přehoz, květinové povlečení a polštářky. Dále by u postele neměla chybět lavička nebo dřevěná truhla. Podstatnou dekorací jsou květiny a to jak sušené či živé, nejlepší by byla sušená levandule, ta by rustikální ložnici jen podtrhávala. Dále bychom se měli zaměřit na osvětlení, které by měli připomínat venkov. Nejvhodnější jsou svíčky z včelího vosku a ty budou doplněny stolními a nástěnnými lampy.
Pokud tedy chcete se ve své ložnici cítit co nejlépe a zažít zas ten správný venkov jako u svých babiček, pak si vyberte rustikální styl, který zaručeně vám vše připomene.