Proč se skákání na trampolínách 305 tak rychle ujalo i mezi lidmi s nadváhou

Být obézní, nebo trpět nadváhou, není nic příjemného. Vnímáme na sobě cosi nepřirozeného, co nám vadí, a to nejen při pohledu do zrcadla, ale i ze zdravotních důvodů. Odhodláme-li se s tím něco dělat, musíme kromě vyvážené stravy zařadit i vhodný pohyb.

skákání na trampolínách

Trampolíny nejsou mučidla

Lidé trpící nadváhou a zdravotními obtížemi jen stěží přistupují na doporučení odborníků zařadit do svého života přiměřený pohyb. Proč tomu tak je? Odpověď hledejme v nabídce sportovních odvětví, která se takovým lidem nabízí. Ne každý totiž zvládne běhat po asfaltu, nebo v lepším případě v lese. Běh je nesmírně zátěžová záležitost, trpí klouby, svalové úpony a vazy, což je zvláště při vyšší tělesné hmotnosti velice nepříjemné a mnohdy i nebezpečné. Obdobné neblahé zkušenosti zažíváme i v posilovnách s vydýchaným vzduchem, které jsou v mnoha případech přezdívány jako novodobá mučidla. Silové a dynamické sporty mají podobný dopad na klouby a páteř, a to dokonce i docela obyčejný fotbal, hokej, atletické disciplíny, gymnastika, baseball, ragby, házená, tenis a mnoho dalších.

Lidé, kteří marně zápasí s kilogramy navíc, ačkoli dodržují vhodnou životosprávu, mohou zařadit sportovní aktivity, které zároveň povzbuzují dobrou náladu. Ta je totiž nesmírně důležitá z důvodu vyplavování endorfinů. Jestliže tento proces nebrzdí stresové hormony, je pak cvičení zároveň požitkem, těšíme se na něj a máme z něj celkově lepší pocit.

chlapci na trampolíně

Do kategorie vhodných sportů patří plavání, rekreační cyklistika a skákání na trampolínách 305. Voda při plavání nadnáší a působí zároveň jako harmonizační médium. Cyklistika provozovaná selským rozumem, zejména v malebné přírodě má značný psychický vliv na sportovní výkon a je dobře zvladatelná i pro obézní osoby. A trampolíny? Skákání na pružné ploše šetří klouby a páteř, velmi rychle se vyplaví do krve hormony štěstí – endorfiny a spálíte spoustu kalorií, dokonce mnohem více, než při běhání. Skákání mohou provozovat i děti a lidé v pokročilém věku, příznivě působí na imunitní systém a krevní oběh, takže nepůjdou dolů jen nadbytečná kila, ale zbavíte se i některých zdravotních obtíží.