Péče o pleť ve zralém věku

Vliv času na naši pleť nezastavíme. Na pleti se začnou projevovat následky náročné práce, životního stylu, ponocování, stresu, stejně tak jako mateřství a kojení. Dosud stačilo pleti dopřát základní péči, ale tyto skutečnosti vyžadují další kosmetické pomocníky, kteří pleti dodají kvalitní výživu a vitalitu.

relaxace pleti

První jemné vrásky se objevují zejména v okolí očí a rtů. Pro jejich zmírnění je nutné zvolit přípravky s kyselinou hyaluronovou, které pomohou vyhladit a zaplnit vrásky, doplnit chybějící tekutiny v pleti a obnovit pružnost pleti. Kyselina je obsažena ve speciálních denních a nočních krémech, hydratačních a anti-aging sérech. Pravidelné používání těchto přípravků pomůže jemné vrásky vyhladit a oddálit tvorbu dalších.

 

Očním partiím je potřeba věnovat dostatečnou péči. Je to právě oční okolí, které prozradí nejvíc. Kruhy a otoky pod očima jsou důkazy únavy, nevyspání, stresu a značně ubírají na kráse. Nezbytností pro jejich zmírnění je oční krém ideálně doplněný séry, roll-ony nebo speciálníma maskami určené přímo k péči o oční okolí. 

 

Aplikace očního krému může být krásným relaxem. Nejprve krém do pleti jemně vklepejme bříšky prsty směrem od vnějšího koutku pod okem do vnitřního koutku. Poté pokračujeme od vnitřního koutku nahoru ke kořenu nosu a k obočí.

 

Zapomínat nikdy nesmíme na pravidelné a důkladné odlíčení, které je základem pro krásnou a mladistvě vypadající pokožku. Neodlíčená, nebo špatně odlíčená pleť nemůže dýchat, zanášejí se póry a dochází ke zbytečné tvorbě vrásek.

kosmetický přípravek

Pokud se odličujete pouze micelární vodou, je na čase ji vyměnit za jiný přípravek, nebo alespoň ji střídat s jinými odličovacími přípravky. Dlouhodobé používání micelární vody pleť vysušuje a následně je přecitlivělá. Ke zmírnění jejího působení je vhodné po jejím použití ještě pleť opláchnout vodou.

 

Neméně důležité je ranní čištění pleti, které je často opomíjeno či není prováděno v dostatečné míře. Pleť se během spánku neustále obnovuje. Tím dochází k usazování mazu a zbytků produktů aplikovaných večer.