Blázni do deskových her

Pozitivní zprávou je, že kromě her na konzolích nebo počítači se také dále rozvíjejí společenské hry, při kterých jsme se soupeři v přímém kontaktu. Určitě si pamatujete, že každý jako malý některou z deskových her doma určitě hrával. Výběr se však rozšířil a stal se z toho pro určitou skupinu velmi milovaný koníček.
desková hra
Hry dětské i partnerské
Když zůstaneme v kruhu rodiny, tak můžeme začít od úplně nejmenších dětí. Existují dnes už společné hry pro ty úplně nejmenší, zhruba od tří let věku. Jak dítě roste, výběr přibývá. Od her k pobavení se setkáváme také s těmi, které se nás snaží něco zábavnou formou naučit. Ať už se jedná o znalosti z českého jazyka či zeměpisu, tak je snaha vydavatele opravdu o zábavnou formu. Když se na chvíli odpoutáme od dětí, můžeme společenskými hrami i okořenit náš intimní vztah s partnerem či partnerkou. Jedná se o hry erotického charakteru nebo poznávání druhé osoby.
člověče, nezlob se
Na společenskou akci s přáteli
Čím dál častěji se i na večírcích setkáváme se společenskými hrami. Nejznámější hrou jsou asi aktivity, ale v současné době je jich stále víc a víc. Některé mohou být také lehce vědomostního charakteru.
Pro opravdové hráče
Pro lidi, kteří tomuto koníčku vyloženě propadli, se vydavatelé her snaží vytvářet nové a nové příběhy. Některé hry jsou třeba strategické a trvají i několik hodin. Není třeba asi připomínat, že tento koníček se může i dost prodražit, pokud se o něj opravdu hodně zajímáte, některé hry se cenově mohou pohybovat i kolem několika tisíc korun.
Herní festivaly v Česku i v zahraničí
Tradiční u nás je třeba Deskohraní v Praze. Zde se nadšenci sházejí a soupeří v nejrůznějších deskových hrách. Funguje to podobně jako u sportovních akcí. Zaplatí se startovné a můžeme začít. Jak už bylo řečeno, některé hry trvají i hodiny a na profesionální úrovni tomu tak často opravdu je. Stejné je to i v zahraničí, kde stejně jako u sportů, můžou ti nejlepší postupovat dál a dál. Bohužel to stále není tolik rozšířené, ale rozvíjení těchto soutěží vypadá velice slibně.