Odličte se, i když nejste zrovna namalované

Jen málo žen má to štěstí, že jejich pleť září, přestože jí nevěnují téměř žádnou péči. Krásná, svěží a čistá pleť bez akné, vrásek a jiných nedokonalostí je ale snem každé z nás. Na nezdravé pleti ani ten nejlepší make-up nevypadá zrovna nejlépe. Jak tomu tedy pomoci?
 Péče o pleť
Kromě investice do kvalitní kosmetiky, bez obsahu chemie a jiných látek pro tělo škodlivých, nezapomínejte na pitný režim. Dostatečný příjem čisté vody má dopad nejen na vaše tělo, ale brzy si všimnete i vlivu na pleť – bude mít zdravý tón a pročistí se. Přispět k tomu lze i stravou bohatou na vitamíny C, E a A, které mají silné antioxidační účinky a chrání tělo před poškozením volnými radikály. Neméně důležité je dodávat zdravé tuky. Dalšími tipy a kroky k dokonalé pleti je příliš neponocovat a nevystavovat pleť často slunci. Vyhnout se také sahání na obličej, kdy se na něj dostávají nečistoty ucpávající póry a nesmíme zapomenout ani na pravidelné čištění kosmetických štětců a dostatečný spánek.
 Problematická pleť
Bez čeho ale nádherné pleti nikdy nedosáhneme, je pečlivé odličování.
Velice častou chybou je myslet si, že pokud zrovna nejsme nalíčené, není třeba se před spaním odlíčit. Maz se ale nachází na každém typu pleti, přestože nemusí být viditelný. Na ten se potom v průběhu dne nabalují jiné nečistoty jako je například prach. Výbornou variantou odličovacích produktů jsou různé čisticí oleje nebo gely. Oleje však z pleti nezapomeňte stáhnout pomocí některé pleťové, květinové vody či tonika. Pouze čistá voda nestačí. V případě, že dáváte přednost např. odličování se pleťovým mlékem, odličujte do té doby, dokud nebude tamponek úplně čistý. Velký vliv na to, že vaše pleť nevypadá tak, jak si ji představujete, přestože se každý den odličujete, může mít i zdánlivá maličkost jako použití špinavého ručníku na ruce nebo příliš hrubého ručníku. Vždy taky dbejte na to, aby vaše ruce při odličování byly opravdu čisté, obzvlášť pokud se neodličujete tamponkem. Obličej omýváme nejlépe vlažnou vodou, příliš studená nebo horká není zrovna ideální. A teď, když víme vše podstatné, cesta za zdravou pletí může začít!