Není tanec jako tanec

Říká se, že smysl pro rytmus a tedy i pro tanec máme každý už od mala. Malé děti ho často už v útlém projevují radostným poskakováním na nejrůznější písničky. Většina z nás si prošla tanečními a tím to tak nějak skončilo. Není to ale škoda? Tanec je vlastně sport, který Vás udržuje v kondici a velmi efektivně při něm pálíte tuky. Chce to ale trpělivost a odvahu se tanci naprosto poddat. Pokud máte doma partnera či partnerku, která má k tanci stejný postoj a rádi byste si něco nového vyzkoušeli, můžete začít navštěvovat nejrůznější skupinové lekce – například velmi populární argentinské tango.
nohy tanečníků
Jaké typy tance vlastně existují?
· Tance standardní – většinu znáte právě z tanečních (Waltz, Valčík, Foxtrot…)
· Latinskoamerické – Samba, Cha-cha, Jive…
· Scénické tance – Balet, Jazz funk, Muzikálový tanec…
· Lidové tance –Polka, Čardáš, Mazurka…
· Moderní tance – Zde už je to opravdu široká škála tanců a stylů, nejznámější ovšem jsou: Street dance, Hip Hop, Zumba, Twerk, House dance…
párový balet

Co za vybavení potřebujete do začátku?
Tanec je v tomto velmi přizpůsobivý. Tančit můžete v čemkoliv, co Vám je pohodlné. Samozřejmě, když si vyberete, že se chcete specializovat na tance společenské a účastnit se i soutěží, jsou předpisy pro oděv velmi přísné a šaty hlavně pro dámy velmi drahé. Na obyčejné tréninky si ale vystačíte s pohodlným tričkem a například legíny. Důležitou částí úboru a i takovou do které se vyplatí investovat, jsou boty. Kvalitní obuv je skoro vždy to nejdůležitější, měla by být pevná a udržet Vám nohu naprosto v klidu. Předejdete tím nechtěným úrazům a takový vyvrknutý kotník se může hojit až řadu měsíců. Pokud si vyberete některý ze scénických tanců jsou velmi dobré takzvané baletní cvičky. Nejsou to piškoty, ale pouze měkké gymnastické cvičky. Vynikají gumovou podrážku, která Vám poskytne potřebnou oporu a Vy si tak budete moci užívat radosti z pohybu naplno.