I doba určitá je dobrá. Vysvětlíme proč.

Bydlíte v Ústeckém kraji a nedaří se vám sehnat Hitprace to pravé zaměstnání a vy se už přitom nemůžete dočkat, až nastoupíte a budete moci opět přispívat do rodinného rozpočtu? Anebo jste dokonce hlava rodiny, tudíž máte nepříjemné pocity, když vaše druhá polovička do práce chodí a vy zůstáváte stále doma? Tak jednejte rychle a dříve, než vás přepadne smutek a depresivní pocity.

nezaměstnaný smutek

Vědeckými výzkumy je zjištěno, že pokud jsou lidi dlouhý čas evidováni na úřadu jako uchazeči o zaměstnání a nemohou sehnat práci ani díky podpoře referentům na úřadě, začínají se jich zmocňovat právě pocity méněcennosti, neupotřebitelnosti, natož, když jsou – jak se říká – padesát plus …

Ale pak už se těžko hledá náprava. Proto neklesejte na mysli a přijměte i práci na dobu určitou. Neodmítejte ji se slovy: „Ale když vy mě zase za rok vyhodíte, tak proč bych měl vůbec nastupovat?!“

Víte proč? Právě proto, že ukážete svůj zájem o práci, to, že se nebojíte výzev, nebojíte se přijmout zaměstnání, kde se budete učit opět něco nového. To za prvé.

české bankovky

A za druhé – i když přijmete pracovní poměr na dobu určitou na jeden rok, jeden rok je přece dlouhá doba! Za ten celý rok si vás váš zaměstnavatel zcela jistě dokáže otestovat a když zjistí, že jste spolehlivý, zodpovědný, bez kázeňských přestupků a navíc loajální ke společnosti, může se velmi lehko stát, že vám nabídne práci na další rok nebo dokonce i dobu neurčitou. Ale to vy můžete zjistit až tehdy, když do nové práce nastoupíte. A jak říkáme my – i kdyby to bylo jen na půl roku!

A každou prací, kde vám vzniká účast na pojištění, si přihazujete na hromádku doby zaměstnání. To je pro vás dobré z toho důvodu, když už nemáte nárok na podporu, pak ji opět můžete dobou pojištěných zaměstnání získat. Tak to byl třetí důvod – proč „vzít dobu určitou“.

Práce je stále dost, takže se rozmyslete, zda vám stojí za to být doma bez peněz anebo přispět svým dílem do rodinného rozpočtu, když to možné je.