Jaké vybrat svatební šaty?

Svatební šaty si naprostá většina žen obleče pouze jednou za život. Není tak divu, že s jejich vybíráním ženy dlouho otálejí. Zkouší si jednotlivé modely a snaží se vybrat ty, ve kterých budou vypadat zkrátka dokonale.

Nicméně pokud jste právě v této situaci a snažíte si vybrat svatební šaty, jistě byste měli mít přehled o těch nejzákladnějších typech a jejich výhodách a nevýhodách. Přeci jen vás chápeme a víme, že se jedná opravdu o těžké rozhodnutí, společně si tak jednotlivé typy projdeme a řekneme si, jaké šaty budou slušet právě vám!

nevěsta v šatech

Dříve byly nejoblíbenější honosné šaty s řadou spodnic, které dělali sukni pořádný objem. Ačkoliv tato móda je především v posledních letech na ústupu, stále se najdou nevěsty, které tento střih preferují. Navíc jsou jisté typy postav, kterým jiný střih nesluší.

Velké a široké sukně budou slušet především ženám s typem postavy hruška. Celkově hubená až středně hubená postava s větším zadečkem bude v těchto šatech vypadat zkrátka dokonale! Velká sukně skryje všechny vaše nedostatky. Pokud si navíc k šatům vezmete vyšší podpatky, bude výsledek o to lepší. Zde si můžete vybírat z modelů s ramínky, nebo jen s korzetem. Oba typy mají svoje. Korzetové šaty mají tendenci prsa zmenšovat. Šaty na ramínkách pak naopak zvětšovat. To, jakého efektu chcete dosáhnout je pak jen na vás.

bílé šaty

Dalším typem šatů, jsou klasické prosté boho šaty. Tento styl nabývá na oblíbenosti především v několika posledních letech. Perfektně sedí vysokým a hubeným ženám, nebo naopak ženám s lehkou nadváhou. Větší ženy jistě ocení to, že je šaty nezvětšují. Pokud se navíc zvolí správný střih, mohou šaty výborně zamaskovat malé bříško. Důraz pak může být kladen na větší prsa, která celý vzhled podtrhnout a dodají šatům správný šmrnc. Hubené a dlouhonohé ženy pak jistě ocení to, že tento typ jim ještě více zvýrazní ještě více jejich dokonalou postavu.