Sportovní aktivity v krytém bazénu, posilovně či hale

Plavání– je vhodné na posílení svalstva celého těla, obzvláště zad a ramen. Kryté bazény jsou dostupné během zimních měsíců a pokud po plavání zajdete relaxovat do sauny, vaše tělo vám poděkuje.
Hot jóga– se od klasické liší tím, že se cvičí v místnosti, vyhřáté na čtyřicet stupňů. Což přivítají všichni, kdo dávají přednost teplu. Svaly se u ní mnohem dříve zahřejí a tělo se snadněji dostane do konkrétních pozic. Přináší to nejen účinné spalování nabytých kalorií, ale i příjemné naladění.
Posilovací cviky ve sportovním centru
Pilates– je ideální forma cvičení pro formování postavy. Protože existuje několik druhů tohoto cvičení, zjistěte si dopředu, který bude pro vás to nejvhodnější. Svoje případné zdravotní omezení proberte s lektorem.
Kondiční box– je vhodný jak pro ženy, tak i pro muže. Pokud máte rádi dynamičtější formy cvičení, můžete si zvolit kickbox. Běžný kondiční trénink zatěžuje všechny svalové skupiny. Nejvíce bývají posílena ramena.
Aktivní cvičení v posilovně
Badminton– je vhodný pro skupinu přátel. Sport, ke kterému je potřeba jednoduché vybavení – raketa, míček a vhodná sportovní obuv. Rozhýbe se při něm rovnoměrně celé tělo a spalují se při něm nabyté kalorie.

Sportovní aktivity v terénu

 

Svižná chůze – je i v zimních měsících tím nejlepším způsobem, jak rozpohybovat tělo. Při dostatečně rychlém tempu se vám za hodinu podaří dosáhnout kýženého efektu. Určitě oceníte ticho a klid, kterou vám zimní krajina nabídne.
Klasický či indiánský běh– je ideálním rozšířením rytmu pravidelné rychlé chůze. Během celé doby tréninku je potřeba udržet vyšší tepovou frekvenci. Prostřídáním běhu a chůze. A jejich prodlužováním postupně zlepšovat svoji kondici.
Běžky, sjezdové lyže a jízda na snowboardu –jsou typickým sportem během zimního období. Nejpříznivějším pro rozhýbání celého těla je běh na lyžích. Nejen stehenních a hýžďových svalů, ale rovněž i paží. Pokud je dostatek sněhu, je možné vyběhnout i do polí za městem. Či blízkého lesíku.