Angažmá v politice

Angažujete se do politiky? Já si myslím, že máme kolem sebe opravdu mnoho lidí, kteří se do politiky opravdu angažují. Nicméně jsou taky takoví lidé, kteří se o tom třeba stydí mluvit. Například třeba někdo obhajuje nějakou politickou stranu, ale vůbec to neřekne nahlas. Neřeknete to nahlas kvůli tomu, protože se hodně stydí. Protože si třeba myslí anebo ví, že jeho sousedé právě tu jeho oblíbenou stranu vůbec nemají rádi. Takže tady nastává opravdu velký problém, protože jak všichni víme, tak mnoho lidí se dokáže rozčílit i během toho, když někdo nemá rád nějakou politickou stranu. A jak z toho ven? Taky se vám to někdy stalo? Že třeba uznáváte hodně jednu politickou stranu, přitom například váš soused ji úplně nesnáší. Je to pak opravdu složité. Tohle to opravdu na politice nemám ráda. Tedy tady ani vlastně nejde tak moc o politiku, spíše o sousedské vztahy.

Politika je úplně všude.

Protože nechápu, co politika vůbec může dělat s přátelstvím anebo se sousedskými vztahy. Co si o tom myslíte vy? Měla by se politika taky vsouvat do přátelství anebo do rodiny? Jsou totiž i případy, kdy nějaká hádka kvůli politice skončí opravdu špatně. Já o tom vím své, protože jsem to už dvakrát zažila. Sice se nejednalo přímo o mě, ale byla jsem toho svědkem.

Politika se stále mění.

A musím říct, že je to opravdu škaredé. Mě se to nelíbilo a taky mi to přijde opravdu hodně nespravedlivé. Protože jak někdo může někoho osočovat jenom kvůli tomu, že se zajímá o politiku? Od té doby vím, že opravdu nemá význam o politice se s někým bavit, protože nikdy nevíte, jak ten druhý na to bude reagovat. Nejlepší je, když třeba potkáte někoho, kdo se o politiku vůbec nezajímá a ani se v ní nevyzná. Takhle potom alespoň víte, že se nemusíte bát, že se nějak prořeknete, že se angažujete do politiky. A myslím, že nebýt politiky, tak je i méně rozvodů a hádek.