Kdy vsadit na nebankovní hypotéku?

Pokud toužíte po vlastním bydlení, jistě také přemýšlíte jakým způsobem ho financovat. Samozřejmě se nabízí hypoteční úvěr, neboť jen malé procento z nás si může dovolit financovat tak rozsáhlý projekt z vlastních úspor. Možností je třeba i dlouhodobý spotřebitelský úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření, ty však nabízí daleko horší úrokovou sazbu a tak jsou z dlouhodobého hlediska nevhodné. Pojďme se tedy blíže zaměřit na hypotéku a v jakých okolnostech se skutečně vyplatí sáhnout po té nebankovní.

Vlastní domov

Hypoteční úvěr asi není zapotřebí dlouze představovat, nabídnou vám ho totiž téměř v kterékoliv bance. Zatímco hypoteční úvěr na bydlení může být sjednán jen za daným účelem, americká hypotéka je v tomto ohledu více všestranná. Není totiž pevně spjatá s nákupem nemovitosti či s její rekonstrukcí. Peníze tak můžete čerpat třeba na nové vybavení domácnosti, cestování nebo studium. V obou případech však počítejte se zástavou nemovitosti. Ať už banka nebo nebankovní společnost často schvalují hypoteční úvěry v řádech milionů, není se proto čemu divit, že požadují od dlužníka jistou záruku. Pokud dlužník nebude své závazky adekvátně splácet, může věřitel danou nemovitost poskytnout ke dražbě.

Hypoteční úvěr

Nebankovní hypotéka bez registru nebankovnihypoteka.cz či doložení příjmů klade na žadatele mnohem menší nároky než je tomu u té bankovní. Jak už z názvu vyplývá, žadatel například nemusí dokládat výši svých příjmů či mu nestojí v cestě k získání hypotečního úvěru ani záznam v registru dlužníků. O nebankovní úvěr se tak vyplatí zažádat hlavně těm, kteří v bance z určitého důvodu neuspěli. Nebankovní sektor na takové žadatele čeká de facto s otevřenou náručí. Je však zapotřebí počítat s variantou, že úroková sazba bude díky většímu riziku ze strany dlužníka o poznání vyšší. Na hypotéku však díky tomu mohou dosáhnout i jedinci, kterým by se to v bance nikdy nepovedlo.