Jak nakupovat s rozvahou?

Znáte ten pocit, kdy se díváte do skříně, která přímo přetéká oblečením na všechny sezóny, všech barev a látek, dokonce i stylů, a najednou vás přepadne neodbytný pocit, že nemáte vůbec co na sebe? Nemějte obavy, je to bohužel vlastnost typická pro většinu žen. Některé ji pociťují méně a jiné více často.

vystavené peněženky

Po takovém traumatickém zážitku u šatní skříně se obvykle (jste-li rozvážnější, až s příchodem výplaty) objeví neodolatelná touha po nějakém novém kousku oblečení, který by nejen osvěžil váš šatník, ale který vám má dodat pocit, že máte zase něco nového, co si můžete vzít na sebe.

Jak s takovými záchvaty bojovat? Jak docílit toho, abyste nakupovala oblečení opravdu zodpovědně a neutrácela desetitisíce za položky, které se vám v dané chvíli líbí v obchodě na figuríně, ale poté, co si je koupíte, už je nikdy neoblečete? Naučíme vás několik základních principů, díky kterým nebudete tolik konzumní a budete nakupovat vždy s rozvahou:
ženy s taškami

1.       Nikdy nechoďte na nákupy nalačno! Hlad po jídle bohužel způsobuje hlad i po všem, co v okolí vidíte. Máte něčeho v těle nedostatek a jak to jinak kompenzovat než velkým množstvím nových předmětů okolo sebe. Garantujeme vám, že hladoví budete lačnit úplně po všem, co v obchodě uvidíte, a to v jakémkoli obchodě.

2.       Vyhledávejte období slev. Nechoďte do obchodů za každou cenu, ale raději v období, kdy mají zboží ve slevě a vy tak neutratíte všechny úspory.

3.       Před vchodem do obchodu si zformulujte v hlavě krátký seznam věcí, které zrovna potřebujete (např. plavky na dovolenou, nové spodní prádlo, košili do práce), a jděte konkrétně pro ony předem zvolené věci. Nedívejte se moc okolo sebe.

4.       Nakupujte sezónně. Např. blíží se léto – máte-li pocit, že máte málo sandálků a pantoflíčků, jděte se na ně někam podívat. To samé s plážovými kabelkami, tílky, sukněmi i šaty.

5.       Přemýšlejte o barvách – které vám u daného kousku v šatníku chybí, které vám sluší, které jsou nyní trendy.

6.       Držte se při zemi. Buďte spíše minimalista a kupujte věci, které se vám budou kombinovat – ať už spolu navzájem nebo s kousky, které již doma máte ve skříni.