Dokážeme složit herní počítač do 10 tisíc korun?

Naskytla se nám zajímavá otázka. Dokážeme složit počítač, který by měl rozjed nějaké ty základní hry s částkou okolo 10000? Jdeme si teda zkusit na otázku odpovědět. Před dalším pokračováním bych chtěl zdůraznit, že i když se budeme snažit sebevíce, tak z toho nesložíme počítač, který by rozjel nejnovější hry na 260fps. S tím počítejte. Děkuji. Tak jdeme na to. Začneme prohlížením různých internetových obchodů. Tam se budeme primárně zaměřovat na grafickou kartu a na procesor.
herní počítačová sestava
My začneme s počítačovou skříní, abychom věděli jaké grafické karty, procesory a paměti do toho můžeme dát. Vybrali jsme si bednu jménem Evolveo T3, která podporuje spoustu komponentů, což v naším případě je důležité. Zároveň není ani moc drahá a stojí okolo devíti stovek. Další co potřebuje je základní deska, která nám bude vyhovovat k předešlým příslušenství. Název základní desky zní Gigabyte B450M S2H. Její cena se pohybuje okolo šestnácti až osmnácti stovkami. Tak teď jdeme na procesor. Procesor by měl stačit AMD RYZEN 3 1200. Můžete samozřejmě koupit i nějaký lepší, ale pak vám nebudou stačit peníze na další komponenty. Tenhle procesor nyní stojí 1400 Českých Korun v elektro obchodě CZC. Dále potřebujeme zdroj. Ten náš se jmenuje Fortron Hydro s výkonem 500W. Cena je okolo patnácti stovek. Kvalitní disk je také nutností.
deska a okruhy
Ten náš je Apacer AS350, který stojí okolo devíti stovek. Je to SSD s velikostí 240GB, což na to naše hraní plně stačí. Poslední věc, kterou si řekneme je operační paměť. Tu jsme sehnali za zhruba 1000 Korun o velikosti 8GB a typ DDR4. Říkáte si, že ještě chybí grafická karta? Nebojte se to, bude váš úkol. Na trhu se jich nachází spousty, takže si nemyslím, že by to byl nějaký závažný problém. Jediné co vám řeknu je cenu, do které by, jste se měli vlézt. Na poslední komponent máte zhruba 3000 Českých Korun. Tak hodně štěstí.