Co je politika?

Nic nerozhýbe lidskými emocemi více, než jakékoli „nové“ politické rozhodnutí. A vůbec nezáleží na tom, je-li dobré, či špatné. Politika od jejího vzniku vždy názorově rozdělovala obyvatele všech států.  

Kdo že za tím vším stojí? Politici, v demokratických zemí voleni svobodnými občany. A i přes tento fakt, ať vyhraje jakýkoli kandidát, je v první vlně neskutečná kritika tohoto vítěze. Sociální sítě jsou snad předurčeny, jak to vnímám alespoň já, k tomu, že jakýkoli politik, který pracuje je zde lynčován. A komentářů na adresu tohoto nešťastníka je celá sbírka a škála inteligence komentátorů je taky velice pestrá. A to mě nutí k zamyšlení, kdo tedy vlastně volil tohoto člověka? Kde jsou jeho stoupenci a obhájci?

kritici politiky

Anonymita sociálních sítí je záludná a leckterý „hrdina“ se zde rád schová. Ovšem jaké škody dokáže napáchat už ale většina těchto zřejmě nedomýšlí. Neomlouvám slepě každé rozhodnutí, kteří námi zvolení politici představí. Nejsem spokojen s tím, jak a kam se ubírá celosvětová politika. Politika není o bezduchých a nepromyšlených nařízení a vydávání zákonů.

Díky pestrosti názorů nejen nás voličů, ale hlavně námi zvolených politiků si uvědomuji, že politika je především o kompromisu. Vždyť rozmanitost politických stran je pestrá a každá hájí své zájmy. Tedy hájí zájmy nás, ať chceme, nebo ne. Právě díky našemu volebnímu hlasu jsme to právě my, kteří souhlasíme s jejich zastoupení našich zájmů.

politik

Kde jsou tedy všichni ti příznivci a podporovatelé? Vrátím-li se právě k sociálním sítí, hýřící většinou kritikou, pokaždé si tuto otázku musím položit. Pravdou je, že čas od času se najdou odvážlivci, snažící se konkrétní příspěvek obhájit, nicméně vlna kritiky a kolikrát i nenávisti, se okamžitě snese na tohoto nešťastníka. Dvojí metr na svobodu názoru zde rozhodně platí doslova. A přitom by stačilo jen jediné, buďme nespokojeni a dejme najevo svou nelibost. Ale buďme i spokojeni a buďme rádi za to, že mi sami nemusíme nést odpovědnost za věci zásadní a dotýkající život všech. Dejme najevo třeba i poděkování za dobrou práci a pochvalme ty, co jdou s kůží na trh, právě za nás.