Zútulněte svůj byt

Pokud přemýšlíte již nějakou dobu nad změnou vašeho interiéru, pak je tento článek přesně pro vás. Při rekonstrukci nebo i nepatrných změnách bychom si měli dávat pozor na několik věcí. V dnešní době je na trhu k dostání velké množství bytových doplňků, takže si jistě vybere každý. Jak tedy začít?

světlý obývací poko

Zaměřte se na doplňky

Polštáře, deky, přehozy jiné interiérové doplňky mají velký podíl na tom, jak celkový prostor určitého pokoje působí. Proto si při jejich výběru dejte opravdu záležet. Důležitá je především to, aby spolu jednotlivé komponenty korespondovaly a ladily k sobě. Vždy je dobré vybrat jednu hlavní barvu, ke které následně bude ladit ostatní věci v neutrálních barvách. Můžete zvolit například lahvově zelenou či modrou, se kterými bude skvěle vypadat stříbrná, zlatá, černá či béžová.

Když se rozhodnete pro rekonstrukci

Jestliže se rovnou rozhodnete pro větší změnu vašeho příbytku, pak je vhodně obrátit se nejprve na bytového architekta. Například interiérový architekt praha vám poskytne návrh, jak nejlépe by se prostor ve vašem bytě dal využít. Při velkých změnách je vždy lepší vše konzultovat s odborníkem, tak abyste s výsledkem byli naprosto spokojeni.

interiérové doplňky

Co s malým prostorem?

Některé byty mají tu nevýhodu, že jejich výměra je velmi malá, takže rozmístění nábytku a celkové ustavení pokoje může být někdy opravdu oříšek. Do menších pokojů vždy vybírejte nábytek světlé barvy, rovněž stěny pokoje by měly být vymalovány ve světlých pastelových barvách. Pokoj pak bude působit mnohem větším a vzdušnějším dojmem. Celkový interiér pak můžete doladit doplňky v tmavších barvách, která v takovém prostředí nádherně vyniknou. Zaměřte se především na potahy polštářů, dekorativní deky či běhouny, které plní rovněž praktickou funkci. Vyvarujte se však příliš velkému množství váz, sošek či svíček, protože tyto věci jsou poněkud nepraktické, jelikož na sebe chytají spoustu prachu.