Jak barevně sladit betonové ploty Ostrava

Že ploty z betonových desek zahradu nehyzdí a naopak ji mohou vyzdobit a působit docela zajímavě, o tom se lze přesvědčit na některých snímcích publikovaných na Internetu. Nebo ještě lépe někde „na živo“, v terénu, kde máte možnost si celou konstrukci osahat a zjistit její hlavní vlastnosti a výhody.

Jak dobře vybrat vzhled betonového oplocení

Dobře zvolená barva – výrobci na trh dodávají více barevných variant a na nás je vybrat z nich tu ideální. Vzhledem k tomu, že půjde o stavbu, kterou budete mít na očích mnoho let, není rozhodně rozumné s rozhodováním pospíchat a vyplácí se věnovat právě výběru vhodné barvy a vzorku více pozornosti.

cihlová zeď

Okrová – ta se hodí hlavně tam, kde převažuje krátce střižený zelený trávník. V této kombinaci tvoří tyto barvy souladný prvek, který nepůsobí rušivě a naopak přináší pocit klidu a pohody. Je to způsobeno právě kombinací chladnější zelené a teplé okrové (do žluta).

Šedá – šedé odstíny volte raději tam, kde je můžete doplnit buď tmavozelenými jehličnany, kvetoucími rostlinami a keři, např. rododendrony, a naprosto perfektní je zkombinovat šedé desky s dřevem v odstínu mahagon, teak, modřín či borovice.

cihly s břečťanem

Beton a dřevo – to je obecně vhodné řešení, zvláště tam, kde vám stačí pevný zděný základ do výše jednoho metru a zbytek krýt dřevěnými latěmi. Dřevo a betonový výlisek s povrchem imitace štípaného kamene vypadá dobře u jakéhokoliv typu objektu. Dřevo však vyžaduje více údržby a je také nákladnější, tak toto řešení důkladně zvažte.

Okrasné dřeviny – pnoucí keře, živé ploty, samostatné jehličnany nebo listnáče, ovocné zákrsky – to vše se k betonovým plotům Ostrava Montáž MPC hodí jako kontrastní, estetický prvek. Výhodou betonových plotů je i jejich minimální nárok na prostor, jsou velmi tenké a tak je lze předsadit zahradní zelení mnohem lépe, než zdivo z širokých stavebních bloků, např. z tvárnic.

4.3/5 - (3 votes)