Spousta lidí řeší bolest hlavy, i třeba jen velmi lehkou, tak, že si vezmou lék na bolest. Ten ve většině případů spolehlivě zabere do pár desítek minut. Ale zdá se vám to jako dlouhodobé řešení? Léky nám sice pomáhají od bolesti, ale jejich dlouhodobé užívání rozhodně není nic zdravého. Zatěžujeme jimi játra, žaludek, ledviny. A přitom bolest hlavy, pokud se nejedná o těžké migrény, se dá zvládnout i přírodní cestou. Jen musíte vědět, jak na to.
Bylinkový čaj na bolest hlavy
Bylinky jsou opravdu všemocné. Není divu, že se vyrábí i čaj na bolest hlavy. Některé bylinky v sobě totiž přirozeně obsahují analgetika a látky, které nám pomohou se uvolnit. To vám může pomoci od bolesti hlavy. Příkladem takových bylinek je například máta, meduňka nebo levandule. Ideální je ale s bylinkami neexperimentovat a zakoupit si přímo již hotový čaj na bolest hlavy.
Hydratujte se
Nedostatek tekutin a také nedostatek minerálů může mít za následek bolest hlavy, případně ji může zhoršovat. Dbejte tedy během dne na to, aby byl váš příjem tekutin dostatečný. Pokud vás hlava bolí pravidelně, zvažte doplňky stravy hořčíku. Možná vám právě ten chybí.
Studené či teplé obklady
Od akutní bolesti vám mohou pomoci také obklady. Jak studené, tak teplé. Studené obklady vám mohou ulevit při přiložení na čelo nebo zátylek. Teplé jsou zase vhodné na bolest hlavy, která vychází z oblasti ramen nebo krku. Bohužel, třeba bolest hlavy od krční páteře je více než častá.
Aromaterapie
Nepodceňujme sílu aromaterapie. Na bolest hlavy může účinkovat velmi dobře. Vyberte si éterický olej, který zklidňuje, uvolňuje a pomáhá zbavit bolesti. To je třeba mátový olej nebo levandulový olej. Nechte ho rozehřát v aromalampě nebo ho přidejte do horké vody a inhalujte vzniklou páru. Ale pozor, inhalaci moc nepřehánějte, jinak na vás může mít opačný účinek.