Filtrace k bazénu

U bazénu je velmi důležité, abychom hlídali hodnoty vody a také znečištění vody. S tím nám opravdu výrazně pomůže písková filtrace, jenž má skvělou účinnost.

Filtrace k bazénu

Zamezte vstupu nečistot

Soukromí bazén je opravdu skvělý, protože se v něm můžeme koupat kdykoliv se nám zachce, nemusíme na něj nikam jezdit a máme ho jenom pro sebe. Musíme však myslet na to, že vodu nemůžeme napustit a nechat ji jen tak napospas osudu, protože by se v ní začali tvořit zelené organismy a po určité době by nebyla vůbec vhodná ke koupání. Proto upravujte hodnotu pH sledujte a upravujte dle potřeby.

kapky a bazén

Proti zeleným organismům je vhodný chlór, protože když udržíme jeho správné množství na danou velikost bazénu, tak se nemáme čeho obávat. Ovšem musíme se snažit co nejvíce zabránit tomu, aby se do vody dostávali nečistoty. Když se nekoupeme, tak hladinu zakrývejte plachtou, protože nemusí se voda zbytečně znečišťovat. Velké nečistoty se dají vylovit z hladiny síťkou. Stěny a dno musíme také čistit, přičemž chce to bazénový vysavač, který nás spolehlivě zbaví i těchto nečistot.

Filtrace vody

Dále můžeme znečištění zamezit tak, že se budeme sprchovat a spláchneme tak ze sebe i plavek nečistoty. Ovšem vždy se do vody v jisté míře dostanou nečistoty, a proto se musíme postarat o to, aby byli zachyceny a voda nám zůstala nádherně čirá. Nejlepší je na to písková filtrace Chlorito, protože ta nám zajišťuje koloběh vody, přičemž během dne by všechna voda tento proces měla absolvovat několikrát.

bazénové čerpadlo

O proudění vody se stará čerpadlo, přičemž voda nám prochází pískovou náplní. Písek musí mít určitou hrubost, aby bylo skutečně zajištěno zachycení nežádoucích částeček. Dál z této nádoby nám vyfiltrovaná voda. Výkon zařízení je různý, přičemž musíme jej spočítat za pomocí objemu vody v bazénu. Systém si nechte zapojit od profesionálů, protože je tu kombinace elektřiny a vody, přičemž tyto dva prvky nesmí přijít k sobě dohromady. Filtraci stačí udržovat čistou a pískovou náplň sem tam vyměnit.