Elektrika v domě

Je to vlastně náš služebník, ale také zlý pán. Protože může napáchat i velké škody. A dokonce zabíjet. Proto je třeba věnovat jí zvýšenou pozornost, hlavně když máme doma malé děti. Jistě víme, jak jsou zvídavé a zajímá je kde co, mimo hraček, které jsme jim koupili. Takhle šťárat do zásuvek, to je zábava! A nyní nemáme na mysli zásuvky ve stole, ale ty elektrické. Ty, kam se strčí kabel, což je koncový element nějakého přístroje, například kávovaru. Nebo vysavače. Prostě toho, co je na elektřinu.Různé druhy zásuvek
Když pak vytáhneme kabel ze zdi a s ním i ochranný a okrasný kryt zásuvky, měli bychom zpozornět a říci si, že je někde chybička. A to opravdu je.
V tomto případě by byl na místě elektrikář s platnou vyhláškou a měl by vše zkontrolovat a přeměřit. Tedy když vše, tak vše, protože nevíme, zda nemůže později dojít někde ke zkratu. Zvláště staré hliníkové dráty dělaly pěknou paseku.
Vy však již doma máte asi nové měděné. Ale elektrikář vám stejně doporučí koupit zásuvky nové.
Těch se vyrábí hodně ve všech barvách a ve všech možných kombinacích. Vy však zkuste zvážit Schenider zásuvky, protože ty jsou mezi prvními v žebříčku oblíbenosti.
Můžete si vybrat klasické v jakékoli barevné kombinaci, nebo i tak zvané bez šroubové, které jdou nyní do módy.
V těchto typech zásuvek najdete i dětskou pojistku, tedy to, co jste kdysi kupovali zvlášť a dávali přímo do zásuvek. Bez speciálního klíčku se tak děti nedostaly k dírce, kde je fáze. Právě ta nebezpečná věc, která může usmrtit člověka.
U Schneider zásuvek jsou právě tyto otvory „zaslepeny“ a dítě do nich nic nedostane. Takže bezpečí především.Elektrický spotřebič
Všechny zásuvky mají ověření,že mohou být používány u nás, takže v případě stavby nového domku a kontroly elektrických rozvodů není problém s technikem, který vydává závěrečné osvědčení nebo protokol. Nuže, vzhůru pro nové zásuvky.